Razem z Ukrainą. Pomoc humanitarna

kvadratPrzez najbliższe miesiące każdy mieszkaniec Lublina może włączyć się w zbiórkę darów dla tych, którzy musieli uciekać z własnych domów, tracąc cały dorobek swojego życia, a dzisiaj mieszkają w warunkach prowizorycznych.

Sytuacja jest dramatyczna. Z danych Ministerstwa Polityki Społecznej Ukrainy wynika, iż ponad 1 milion osób zmuszonych było do ucieczki z terenów objętych wojną na wschodzie kraju oraz z zaanektowanego przez Rosję Krymu.

W obwodzie Dniepropietrowskim przebywa ponad 85 tysiące przesiedleńców (a według nieoficjalnych danych 130 tyś.) w tym ponad 15 tysięcy dzieci oraz 13 tysięcy. Ich sytuacja jest bardzo trudna. Większość mieszka w schroniskach, uzdrowiskach, ale są też tacy, którzy praktycznie nie mają dachu nad głową – mieszkają w piwnicach.

Od czerwca do listopada będą trwać również zbiórki publiczne podstawowych artykułów: środków higieny osobistej, żywności dziecięcej, żywności o długim terminie przydatności, chemii gospodarczej.

Dary można przynosić po wcześniejszym uzgodnieniu do:

– Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza, al. Warszawska 71 (tel. 669 207 678)

– Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, ul. Przechodnia 4 (tel. 81 534 61 91)

– Modern-Expo S.A., ul. Zemborzycka 55 (tel. 504 252 110)

A także do Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta w godzinach pracy:

  1. Wieniawska 14
  2. Filaretów 44
  3. Franciszka Kleeberga 12a
  4. Szaserów 13-15
  5. Plac Łokietka 1  (Ratusz)

Artykuły zostaną przekazane przesiedleńcom, zwłaszcza rodzinom z małymi dziećmi.

Zbiórkę publiczną o nr 2015/891/OR zarejestrowaną w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji prowadzi  Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza.

_______________________________________________________________________

Program „Razem z Ukrainą” to próba zintegrowania środowiska lubelskiego organizacji pozarządowych, osób, instytucji, organizacji biznesowych, firm i władz samorządowych, które są gotowe zaangażować się na rzecz pomocy Ukrainie, poprzez zbiórki żywności, leków, środków higieny, a także działania rozwojowe. Jako środowisko lubelskie chcemy działać wspólnie w sposób zorganizowany i skoordynowany.

www.razemzukraina.com