Lubelsko-Europejski Tydzień Młodzieży

evsDołączamy się do Lubelsko-Europejskiego Tygodnia Młodzieży, organizowanego przez Fundację Instytut Aktywizacji i Rozwoju Społecznego.

Podczas LuETM pragniemy pokazać aktywność młodzieży, aktwyność społeczną i obywatelską oraz różnorodność działań organizacji pozarządowych i profity płynące w zaangażowanie w nie..

Poprzez warsztaty poznacie tajniki bycia przedsiębiorczym i zaangażowanym, dowiecie się w jaki sposób można spożytkować energię tkwiącą w Was. W jaki sposób z aktywizować społeczność lokalną, gdzie szukać wsparcia w realizowaniu własnych pomysłów. Razem rozwiniemy termin obywatelstwo europejskie i poznamy możliwości jakie z tego płyną. Wszystko w dobrym towarzystwie, miłej atmosferze i z genialnymi prowadzącymi między innymi Igor Lisin oraz Orest Tabaka.

Harmonogram wydarzeń:

8 maja 2015 Piątek
Warsztaty

- moduł 1. przedsiębiorczość młodzieżowa- moduł 1. przedsiębiorczość młodzieżowa
– moduł 2. aktywność społeczna i obywatelska
– moduł 3. obywatelstwo europejskie

Zaczynamy już od 12 a kończymy 18 (Każdy moduł trwać będzie 1,5 godziny, w przerwach pomiędzy zapraszamy na poczęstunek).

W godzinach 11.00-16.00, na skwerze im. Dzieci z Pahiatua ( tereny zielone, obok Centrum Kultury na Peowiaków), zapraszamy na Piknik.

9 maja 2015 Sobota
11.00 start

11.30 „Polska oczami EVS” czyli  przebywanie na Europejskim Wolontariacie w Polsce, rozmowa z wolontariuszem Fundacji Duchowej Kultury Pogranicza

13:00 „Patriotyzm, a aktywność obywatelska” spotkanie z przedstawicielami Legii Akademickiej KUL, Obrona Terytorialna Województwa Lubelskiego

14.15  „Z hobby do aktywności społecznej i obywatelskiej” spotkanie z członkami klubu gier planszowych HeX

15.00 „Nauka, Edukacja, Wolontariat” czyli rozmowa czy wolontariat może być edukować i bawić?

Ponadto  zaanimuje nas Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów „Klanza”, o bezpieczeństwie w sieci opowie Fundacja 5Medium, w świat gier planszowych wprowadzi z kolei Opolskie Centrun Kultury.

Wszystkich dużych i małych gorąco zapraszamy :D

Więcej informacji tutaj