Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 – 2014

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon, w Kryłowie – Kreczowie odbyły się pod hasłem „Gramy dla Ukrainy”.

Po spotkaniu się przedstawicieli polskich i ukraińskich władz samorządowych na moście, delegacje przemieściły się do Kryłowa, gdzie wręczone zostały Kangury Kryłowskie, przyznawane przez Kapitułę za wspieranie zarówno organizacji EDD, jak też przełamywanie barier oraz rozwijanie współpracy między obydwoma narodami.

W programie festiwalu można było obejrzeć pokazy sztuk walki Bractwa Rycerskiego, obozowisko Gotów z Masłomęcza, którzy promowali dawne rzemiosło, obrzędy i jadło gockie, a najmłodsi korzystać mogli z bloku zabaw oraz uczestniczyć w licznych konkursach. Odbyły się również zawody wioślarskie.

Goście imprezy podziwiali również pokaz akrobatyki rowerowej, rzeźbiarstwo, a także stoiska z rzemiosłem i wyrobami rękodzielniczymi, częstować się można było potrawami, prezentowanymi na pikniku kulinarnym „Smaki Pogranicza”.

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku przygotował wystawę fotograficzną Od Solidarności do Wolności Z okazji przypadającej w tym roku 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce oraz pokaz filmów dokumentalnych.

W części artystycznej publiczność miała możliwość posłuchać zespoły ludowe z Ukrainy i Polski, a perełką był występ wokalistki Susanny Jarej.