Festiwal „Ukraina w centrum Lublina 2013″

fb

Ukraina w Centrum Lublina to festiwal, który stara się pokazać, że Lublin ma niezwykłe powiązania ze wschodnimi sąsiadami a w szczególny sposób z Ukrainą. Dzięki różnorodnym atrakcjom przewidzianym w ramach festiwalu chcemy zainteresować lublinian kulturą ukraińską, a także pokazać ukraińską odsłonę naszego wspaniałego wielokulturowego miasta. W różnych lokalach o różnych godzinach ale w samym centrum: dobra muzyka, nowatorski teatr, premiera filmu, debata, warsztaty artystyczne, spotkanie literackie, oraz konkurs wiedzy o Ukrainie.

Więcej…

Dni Dobrosąsiedztwa nagrodzone!

Dni Dobrosąsiedztwa nagrodzone!

Projekt „Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa” został nagrodzony jako najlepszy projekt współpracy transgranicznej w kategorii „Społeczeństwo obywatelskie” w ramach Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, który odbył się w Lublinie w dniach 1-6 października 2013.

Na konkurs wpłynęło  44 projekty w 6 kategoriach: dobre rządzenie, edukacja, innowacje społeczne, kultura, społeczeństwo obywatelskie i  turystyka z 13 krajów: Polski, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Bułgarii, Gruzji, Armenii, Włoch, Estonii, Kirgistanu, Belgii, Rumunii, Węgier. Więcej…