Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim sympatykom pogranicza, świętującym uroczystości wielkanocne według kalendarza gregoriańskiego życzymy, wszelkiego dobra i pomyślności, niech te szczególne dni w roku, kiedy cała przyroda zmaga się, by powrócić do życia z zimowego snu, dodadzą Wam otuchy i wiary w potęgę wszechogarniającej i ożywiającej Bożej Miłości.

Niech moc Zmartwychwstania obudzi w Was, uśpione marzenia, ożywi optymizm, uleczy z wszelkich chorób, rozjaśni ciemności, napełni dobrym nastrojem, rozpali ciepłe uczucia, pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość, doda wiary w sens życia i przemieni to, co szare w kwitnący ogród.

Więcej…

Wolontariat – o tym, czego doświadczyłam po raz pierwszy

Jasia z tistom

Mija szósty miesiąc mojego wolontariatu w Lublinie. Myślę, że nadszedł czas, aby powiedzieć (oraz podsumować dla siebie) co ciekawego, a czasem dziwnego (ale od tego nie mniej ciekawego) wydarzyło się w moim życiu. Wiele rzeczy … po raz pierwszy.

„Poszukiwanie” – tym słowem można opisać ludzkie życie. Jesteśmy ciągle w poszukiwaniu pracy, miłości, szczęścia, celu …

Więcej…

Warsztaty malowania pisanek

dsc_0218

Niebawem Wielkanoc! Trudno wyobrazić sobie to święto bez pisanek albo kraszanek
Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować warsztaty malowania tego wielkanocnego symbolu. Macie wspaniałą okazję, by w tym roku zamiast kupować gotowe pisanki stworzyć małe arcydzieło własnymi rękoma.
Pierwsze spotkanie pisankarskie odbędzie się 25 marca o godzinie 17:00 na Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza (dom parafialny) al. Warszawska, 71.

Więcej…